Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Kocabıyık ’Akif’i izledi

UŞAK VALİSİ FUNDA KOCABIYIK, PROTOKOL ÜYELERİYLE BİRLİKTE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 100. YILI’NDA CUMHURBAŞKANLIĞI İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KATKILARIYLA ÇEKİLEN “AKİF” FİLMİNİ İZLEDİ. FİLM SONRASINDA AÇIKLAMALARDA BULUNAN KOCABIYIK, “BİR KERE DAHA, KAHRAMAN TÜRK MİLLETİNİN HANGİ MÜCADELELERDEN, HANGİ YOLLARDAN GEÇEREK BİZE BU DEVLETİ, BU ÜLKEYİ, CUMHURİYETİ NASIL KURDUĞUNU VE NASIL TESLİM ETTİĞİNİ GÖRDÜK” İFADELERİNİ KULLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Kocabıyık ’Akif’i izledi
328 views
01 Ekim 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, protokol üyeleriyle birlikte İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yılında Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla çekilen “Akif” filmini izledi. Film sonrasında açıklamalarda bulunan Kocabıyık, “Bir kere daha, kahraman Türk milletinin hangi mücadelelerden, hangi yollardan geçerek bize bu devleti, bu ülkeyi, Cumhuriyeti nasıl kurduğunu ve nasıl teslim ettiğini gördük” dedi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Jandarma Komutanı Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, ilçe kaymakamları ve kurum müdürleri, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle çekilen ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan “Akif” filmini izledi.

Film sırasında duygu dolu anlar yaşayan Vali Kocabıyık, film sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Kocabıyık, “Akif filmini izledik, çok duygulandık. Bir kere daha, kahraman Türk milletinin hangi mücadelelerden, hangi yollardan geçerek bize bu devleti, bu ülkeyi, Cumhuriyeti nasıl kurduğunu ve nasıl teslim ettiğini gördük. Bu yıl İstiklal Marşı ve Mehmet Akif yılı. Akif filmi de bu anlamda güzel bir hatırlama, anma filmi oldu. Hep beraber duygu dolu ama keyifle izlediğimiz bir film oldu Uşak’ta da filme yoğun bir ilgi var, bundan dolayı da memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Bu toprakların nasıl kazanıldığını hatırlatması konusunda son derece önemli bir film olduğunu belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise, “Gerçekten de bu toprakların nasıl kazanıldığını bizlere, özellikle gençlere hatırlatılması, aktarılması için bu ve benzeri gösterim ve faaliyetlerin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda katkı verenlere, filmin halkımızla buluşmasını sağlayanlara teşekkür ederim. İnşallah Mehmet Akif’in de dediği gibi “Allah bu millete tekrar İstiklal Marşı yazdırmayı gerek duyurmasın” Bizler de inşallah bu toprakları, Türk’ün ana yurdu olarak kalması için de gençlerimizle, çocuklarımızla savunmaya, korumaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.