Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uzmanlardan bayram sonrası beslenme önerisi

BESLENME VE DİYETİSYEN UZMANI HÜDA KABAKOĞLU, BAYRAM DOLAYISIYLA DÜZENSİZ BESLENEN VATANDAŞLARA UYARILARDA BULUNDU. KABAKOĞLU, “SEBZE SULARI, ŞEKERSİZ LİMONATALAR İÇMELİYİZ VE MUTLAKA GÜNDE İKİ LİTRE SU TÜKETİMİ ÖNERİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uzmanlardan bayram sonrası beslenme önerisi
174 views
10 Ağustos 2020 - 14:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Beslenme ve diyetisyen uzmanı Hüda Kabakoğlu, bayram dolayısıyla düzensiz beslenen vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kabakoğlu, “Sebze suları, şekersiz limonatalar içmeliyiz ve mutlaka günde iki litre su tüketimi öneriyorum” dedi.

Uşak’ta özel beslenme ve diyetisyen uzmanı olan Hüda Kabakoğlu, bayram sonrasında da et tüketimi ve beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Bayram dolayısıyla vatandaşların coşkulu olduklarını ve zengin sofralar olarak adlandırılan etlerin ve tatlıların bol olduğu sofralarda ipin ucunu kaçırdıklarını bu sebeple de vatandaşlarda kilo alımı gerçekleştiğini belirtti. Kabakoğlu, “Bayramlarda birazcık coşkulu oluyoruz, sofralarımız zengin oluyor, insanlar bayram denilince zengin sofralara oturuyor. Biraz ağır yemekler ve tatlılar akla geliyor. İpin ucunu biraz kaçırabiliyoruz. Bu kurban bayramında birazcık daha et tüketiminin yoğunlaşmasıyla bayramdan sonra kendi danışanlarımla sindirim problemi görüyordum. Bayramda tüketilen et ve tatlılara bağlı olarak kilo alımları görüyorum. Genel olarak da herkeste bu şikayetlerin olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Sindirim için suya ihtiyaç var”

Sindirimi hızlandırmak için sebze ve bolca su tavsiye eden Kabakoğlu, “Bayramda yediklerimizi nasıl telafi etmeliyiz. Kurban etleri biraz daha taze et oldukları için bağ dokusu kuvvetli ve kolesterolü yüksek olduğu için sindirime zarar veriyor ve kolay kilo alımı gerçekleştiriyor. Kurbandan sonra yaklaşık bir ay kadar sebze ağırlıklı beslenmeliyiz, sebze suları içmeliyiz, havaların ısınmasıyla asitli içeceklere de yönelim çok oldu. Hem asitli içecekler, hem yoğun et tüketimi hem de sıcaklarda tolere edilemeyen tatlı tüketimi bunların azalması gerekiyor. Bunların yerine daha çok sebzelerle beslenmeliyiz. Çünkü sebzelerin sindirimi çok kolaydır. Sebze suları, şekersiz limonatalar içmeliyiz ve mutlaka günde iki litre su tüketimi öneriyorum. Çünkü her yediğimiz besini sindirimi olması gerekiyor ve o sindirim için suya ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.