Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak Üniversitesinden ‘Us-Tech Nitelikli İstihdam Merkezi’ ile TR33 bölgesine büyük hizmet

UŞAK ÜNİVERSİTESİNİN “US-TECH NİTELİKLİ İSTİHDAM MERKEZİ” PROJESİ, ZEKA- 2021 YILI SOSYAL GELİŞMEYİ DESTEKLEME PROGRAMI (SOGEP) KAPSAMINDA, UŞAK İLİNDE DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN 3 PROJEDEN 1’İ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uşak Üniversitesinden ‘Us-Tech Nitelikli İstihdam Merkezi’ ile TR33 bölgesine büyük hizmet
344 views
01 Eylül 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak Üniversitesinin “Us-Tech Nitelikli İstihdam Merkezi” projesi, ZEKA-2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, Uşak ilinde desteklenmeye hak kazanan 3 projeden 1’i oldu.

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 3 Ağustos 2021 tarihinde TR33 Bölgesinde kabul alan projelerin yürütücüleri ve ortakları ile yapılan bilgilendirme toplantısına; Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve proje yürütücüsü Teknoloji Transfer Ofisi ekibi katıldı. Toplantıda kabul alan projeler ve süreçlerle ilgili detaylı bilgi verildi.

TR33 Bölgesindeki Dış Ticaret Olanaklarının Artırılmasına Katkı Sağlanacak

“Us-Tech Nitelikli İstihdam Merkezi” adlı projelerinin kabul olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Ekrem Savaş, proje ile Uşak ilinde deri, tekstil ve seramik sektörleri başta olmak üzere istihdam olanaklarının artırılmasının hedeflendiğini belirtti. Savaş, “Türkiye’de ilk olacak deri, tekstil ve seramik odaklı nitelikli istihdam merkezimizde, mezuniyet aşamasındaki yerli ve yabancı öğrencilerimize, firmaların talepleri doğrultusunda belirlenen eğitimler verilecektir. Proje süresince, öğrencilerin alacakları eğitimler sonrası, ildeki 16 farklı firmada istihdamı sağlanacaktır. Proje ile TR33 bölgesindeki dış ticaret olanaklarının artırılmasına katkı sağlanacaktır. İstihdam edilecek yabancı uyruklu öğrencilerle, başta deri, tekstil ve seramik sektörleri olmak üzere farklı sektörlerde ihracatı arttırmak amaçlı, özellikle vatandaşı oldukları ülkelerdeki firmalarla bağlantı kurularak, ilimizdeki dış ticaret olanaklarının geliştirilmesi beklenmektedir. Merkezimizde yetiştirilen öğrenciler sayesinde, proje ortağı olan Zafer Teknopark A.Ş, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB), Uşak Karma Deri Organize Sanayi Bölgesi ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odasına (UTSO) bağlı firmalarda katma değer olumlu etkilenecektir. Projede emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ediyorum. Uşak’ımıza hayırlı olsun” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.