Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak esnafı, “Tütüne hayır, yaşama merhaba” diyor

UŞAK VALİLİĞİ, UŞAK ESNAF VE SANATKÂR ODALARI BİRLİĞİ, UŞAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ, UŞAK YEŞİLAY ŞUBESİ İŞBİRLİĞİ İLE ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN TÜTÜN KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ AMACI İLE TOPLUMA ÖRNEK TEŞKİL ETMESİ AÇISINDAN UŞAK ESNAFININ TÜTÜN ALIŞKANLIĞINDAN VAZGEÇMESİ AMAÇLI “ UŞAK ESNAFI ‘TÜTÜNE HAYIR, YAŞAMA MERHABA’ DİYOR” PROJESİ TANITILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uşak esnafı, “Tütüne hayır, yaşama merhaba” diyor
109 views
29 Mart 2021 - 17:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak Valiliği, Uşak Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi, Uşak Yeşilay Şubesi işbirliği ile zararlı alışkanlıklardan tütün kullanımının önüne geçilmesi amacı ile topluma örnek teşkil etmesi açısından Uşak esnafının tütün alışkanlığından vazgeçmesi amaçlı “ Uşak esnafı ‘Tütüne hayır, yaşama merhaba’ diyor” projesi tanıtıldı.

“Uşak esnafı, ‘Tütüne hayır, yaşama merhaba’ diyor” proje tanıtımı Uşak Valiliği karşısında bulunan Özmerkez toplantı salonunda gerçekleşti. Tanıtım toplantısına Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak İl Sağlık Müdürü Sedat Kavas, Yeşilay Uşak Şube Başkanı Feyza Güler ve konu ile alakalı il müdür ve başkanları katıldı. Toplantıda Konuşan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, tütün kullanımının bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi oranda kullanıldığını ve sigara kullanım yaşının düştüğünü belirterek bu tehlikeden bir an önce kurtulması gerektiğini aktardı. Sözlerini devam ettiren Vali Kocabıyık, “Valiliğimiz himayelerinde ve koordinasyonunda; Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Yeşilay Uşak Şubesi, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün paydaş olduğu “Uşak Esnafı; Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor!” projesini hayata geçiriyoruz.

Bu mücadelede, ilimizde, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin öncü olacağını düşünüyoruz. “Uşak Esnafı; Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor!” projesi kapsamında, esnaflarımız arasında sigara kullanımının azalacağını ve bu durumun diğer vatandaşlarımıza örnek teşkil edeceğini düşünüyorum.

İnanıyorum ki, burada bulunan tüm Oda Başkanlarımız ve bağlı esnaflarımız bu mücadeleden alınlarının akıyla çıkacaktır, hem kendi sağlıkları hem de sevdiklerinin sağlığı için toplumumuza örnek olacaklardır. Ve biliyorum ki hiçbirimiz, evlatlarımıza zarar gelmesini istemeyiz. Fakat sigara, pasif içici olarak onlara zarar veriyor ve onlara kötü örnek oluyoruz. Bu sebeplerle en kısa zamanda sigara bağımlılığından kurtulmak zorundayız. Devlet olarak esnaflarımızı bilinçlendirmek ve bu mücadelede yanlarında olduğumuzu göstermek için sizlerin desteğinize ihtiyacımız var. Bu desteği vermek için elinizden gelenin fazlasını yapacağınıza inancım tam.

“Uşak Esnafı; Tütüne Hayır, Yaşama Merhaba Diyor!” projesinin hayata geçirilmesinden duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Projemizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, tüm esnaf ve sanatkârlarımıza bu mücadelemize verecekleri katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ayrıca hayata geçirilen bu proje ile birlikte tütün kullanımının insan sağlığına ve ülke ekonomisine olan zararları hakkında, Uşak esnafından başlanarak bilgilendirme eğitimleri yapılacak ve bu konuda farkındalık oluşturulacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.