Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

THE, Uşak Üniversitesi’ne Reporter statüsü verdi

TİMES HİGHER EDUCATİON (THE), 2022 DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASI’NDA UŞAK ÜNİVERSİTESİNE “REPORTER” STATÜSÜ VERDİ. AÇIKLAMALARDA BULUNAN UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. EKREM SAVAŞ, DÜNYANIN EN PRESTİJLİ KURULUŞLARINDAN BİRİ OLAN THE’NİN YAPTIĞI SIRALAMALARDA YER ALMANIN, ÜNİVERSİTE OLARAK DOĞRU BİR YOL İZLEDİKLERİNİN GÖSTERGESİ OLDUĞUNU BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
THE, Uşak Üniversitesi’ne Reporter statüsü verdi
18 views
08 Kasım 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Times Higher Education (THE), 2022 Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda Uşak Üniversitesine “Reporter” statüsü verdi. Açıklamalarda bulunan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, dünyanın en prestijli kuruluşlarından biri olan THE’nin yaptığı sıralamalarda yer almanın, üniversite olarak doğru bir yol izlediklerinin göstergesi olduğunu belirtti.

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından, 2022 Dünya Üniversiteleri Sıralamasında Uşak Üniversitesine “Reporter” statüsü vererek, adeta prestijli üniversiteler arasındaki yerini tescilledi. THE World University Rankings 2022’de (THE 2022 Dünya Üniversiteleri Sıralaması) 99 ülkeden 1600 üniversite yer alırken, Uşak Üniversitesi,Times Higher Education Emerging Economies University Rankings (THE Gelişen Ekonomilerdeki Üniversiteler) sıralamasına dâhil edilerek “Reporter” statüsüne geçirildi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu kuruluşun ‘Reporter’ statüsü, düzenli olarak THE’ya veri sağlayan üniversitelere verilen bir statü, üniversitemizin bu statüde değerlendirilmesinden gurur duyuyoruz. Bu konuda çalışan Uşak Üniversitesi Ailesinin her bir ferdine teşekkür ediyorum.” dedi. Ayrıca Rektör Savaş, üniversiteleri derecelendirme konusunda Dünyanın en prestijli kuruluşlarından biri olan THE’nin yaptığı sıralamalarda yer almanın, üniversite olarak doğru bir yol izlediklerinin göstergesi olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Geçtiğimiz yıl da THE sıralamasında, Türkiye’den 49 üniversitenin yer aldığı değerlendirme sonucunda üniversitemiz, ‘Nitelikli Eğitim’ alanında 201-300 kategorisinde sıralamaya girerek 11. sırada yer almıştı. Bu sene de, THE Gelişen Ekonomilerdeki Üniversiteler Sıralamasında verilen bu statü ile sıralamalardaki görünürlüğümüzü artırdık” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.