Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tatar Belediyesi su depolarını halkın kullanımına açtı

UŞAK’IN SİVASLI İLÇESİNE BAĞLI TATAR BELDESİ’NDE YAŞANILAN SU SIKINTILARININ ARDINDAN YENİ SU KUYULARI HİZMETE AÇILDI. TATAR BELDESİ BELEDİYE BAŞKANI ZAFER GÜN, “BU DÖNEMLERDE KUYULARDAN SU ÇEKİLMESİ ANİ VE HIZLI OLDU. BİZ DE BÖYLE BİR ŞEY BEKLEMİYORDUK. HEM ÖNLEM ALMAK İÇİN HEM DE VATANDAŞI MAĞDUR ETMEME AÇISINDAN ACİL OLARAK KUYULARI KAZDIK” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tatar Belediyesi su depolarını halkın kullanımına açtı
91 views
01 Ekim 2020 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak’ın Sivaslı ilçesine Bağlı Tatar Beldesinde yaşanılan su sıkıntılarının ardından yeni su kuyuları hizmete açıldı. Tatar Beldesi Belediye Başkanı Zafer Gün, “Bu dönemlerde kuyulardan su çekilmesi ani ve hızlı oldu. Biz de böyle bir şey beklemiyorduk. Hem önlem almak için hem de vatandaşı mağdur etmeme açısından acil olarak kuyuları kazdık” dedi.

Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı Tatar Beldesi’nde, yurt dışındaki vatandaşların farklı sebeplerle beldeye dönmesiyle birlikte su sıkıntısı çekti. Yaz mevsiminin sıcak ve kurak geçmesinin de etkisi olan suyun azalmasıyla belde sakinleri farklı sorunlarla karşı karşıya kaldı. Tatar Beldesi Belediyesi, meydana gelen sorunları çözmek amaçlı 2 tane su kuyusu hizmete açtığını açıkladı. 11 senedir Tatar Beldesi Belediye Başkanlığı yapan Zafer Gün, kendilerinin de böyle bir problem yaşamayı beklemediklerini dile getirirken, hızlı bir şekilde su kuyularını hizmete açtıklarını ve vatandaşların artık bir problem yaşamadığını ifade etti. Gün, “Yaz ayı özellikle çok sıcak ve kurak geçti. Kuyularımızın randumanı düştü. Bizim kasabamız nüfusumuzun büyük çoğunluğu yurt dışında. Bu aylarda geldiklerinde baya sıkıntı yaşadık. Acil olarak 2 tane kuyu hizmete açtık. Allaha şükür şuanda da bir su sıkıntımız yok. Ayrıca bu suların daha tazyikli ve daha verimli olması açısından 2 tane bükük hidrofor kurduk. Vatandaşlara hizmet ediyoruz. Bu dönemlerde kuyulardan su çekilmesi ani ve hızlı oldu. Biz de böyle bir şey beklemiyorduk. Hem önlem almak için hem de vatandaşı mağdur etmeme açısından acil olarak kuyuları kazdık. Şuanda hiçbir sıkıntımız yok. Vatandaşlarımızın da belirli sürelerde sıkıntıları oldu. Şuanda bunları çözdük. Bir problemimiz yok” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.