Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Pandemi sonrası enerji, Uşak Üniversitesinde konuşuldu

UŞAK ÜNİVERSİTESİ, TÜBA ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU YÜRÜTÜCÜSÜ PROF. DR. İBRAHİM DİNÇER’İN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI “PANDEMİ SONRASI AKADEMİ VE ENERJİ” KONULU CANLI KONFERANS GERÇEKLEŞTİRDİ. KONFERANSTA KONUŞAN DİNÇER, EĞİTİMİN ROLÜ, KÜRESEL PROBLEMLER, MÜHENDİSLİK NİÇİN ÖNEMLİDİR VE BOYUTLARI NELERDİR, İNOVASYON, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİLİK VE ENERJİ KONULARI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER VERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Pandemi sonrası enerji, Uşak Üniversitesinde konuşuldu
140 views
12 Nisan 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak Üniversitesi, TÜBA Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. İbrahim Dinçer’in konuşmacı olarak katıldığı “Pandemi sonrası akademi ve enerji” konulu canlı konferans gerçekleştirdi. Konferansta konuşan Dinçer, eğitimin rolü, küresel problemler, mühendislik niçin önemlidir ve boyutları nelerdir, inovasyon, sürdürülebilirlilik ve enerji konuları hakkında önemli bilgiler verdi.

Uşak Üniversitesi tarafından, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. İbrahim Dinçer’in konuşmacı olarak yer aldığı “Pandemi sonrası akademi ve enerji” konulu online konferans gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Emre Vadi Balcı’nın yaptığı etkinlik Uşak Üniversitesi Youtube kanalından canlı yayınlandı. Konferansın açılışında konuşan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversite olarak konferanslara ve panellere, pandemi döneminde de hız kesmeden çevrimiçi olarak devam ettiklerini belirtti. Alanında dünyanın sayılı akademisyenlerinden biri olan TÜBA Enerji Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. İbrahim Dinçer’i çevrimiçi de olsa ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getiren Rektör Savaş, “Hem akademisyenlerimiz hem de öğrencilerimizin hocamızın vereceği bilgilerden, birikimlerinden istifade edeceklerdir. En kısa zamanda pandeminin sona ermesini ve yeniden yüz yüze etkinliklerde bir arada olmayı diliyorum. Hocamıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Pandemi Sırasında ve Sonrasında Akademi ve Enerji” başlıklı bir sunum gerçekleştiren Prof. Dr. Dinçer, eğitimin rolü, küresel problemler, mühendislik niçin önemlidir ve boyutları nelerdir, inovasyon, sürdürülebilirlilik ve enerji konularında bilgiler verdi.

Konuşmasında sürdürülebilir eğitimin önemine değinen Prof. Dr. Dinçer, İbn-i Sina’nın “Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir” sözünü hatırlatarak, öğrenme süreci içinde kritik düşünmenin önemine vurgu yaptı.

Ülkemizin yenilenebilir enerji potansiyeli çok yüksek

Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyelinin çok fazla olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Dinçer, hidrojen çiftlikleri, rüzgâr çiftlikleri, güneş santralleri gibi yenilenebilir enerji kaynaklarımızı yaygınlaştırmamız gerektiğini söyledi. Geleceğin ekonomisi olarak sayılan hidrojen ekonomisinin önemini vurgulayan Dinçer, ülke olarak bu konuda hızlı hareket etmemiz gerektiğini ifade etti.

Konferans soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.