Uşak Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekrem Savaş, Dünyadaki En Başarılı Bilim İnsanları listesinde yer aldı

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. EKREM SAVAŞ, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VE HOLLANDA’DAN BİLİM İNSANLARININ YER ALDIĞI EKİP TARAFINDAN, DÜNYADAKİ EN BAŞARILI BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE YER ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ekrem Savaş, Dünyadaki En Başarılı Bilim İnsanları listesinde yer aldı
125 views
29 Kasım 2020 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim insanlarının yer aldığı ekip tarafından, Dünyadaki En Başarılı Bilim İnsanları listesinde yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim insanlarının yer aldığı ekip tarafından, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası, yazar sayısı, kendine atıf oranı gibi değişkenlerden oluşan ve kompozit indikator bilimsel etki endeksi kullanılarak oluşturulan dünyanın en etkili bilim insanları listesi yayımlandı. Yaklaşık olarak 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen ve dünyanın en etkili 159 bin 684 bilim insanının 22 anabilim dalı ve 176 alt bilim dalında listelendiği çalışma, Stanford Üniversitesinin koordinasyonunda yürütüldü Özel bir dergide yer alan listede Türkiye’de çalışmalarını yürüten 614 bilim insanının yer aldığı “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde, Uşak Üniversitesinden Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Çalışkan da yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Genel Matematik alanında 48 bin 314 bilim insanı arasında 456’ncı sırada yer aldı. Doç. Dr. Hakan Çalışkan ise Enerji alanında 186 bin 014 bilim insanı arasında 3 bin 243’ncı sırada yer aldı.

Doç. Dr. Hakan Çalışkan’ı da kutlayan Prof. Dr. Savaş ‘‘Uşak Üniversitesi olarak çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel etkinliklerde yer alıyoruz. Akademisyenlerimizi de bu konuda destekliyoruz. Açıklanan listede yer almaktan dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyduk. Doç. Dr. Hakan Çalışkan hocamızın başarılarının devamlı olmasını diliyorum. Hocamızın genç akademisyenlerimize de rol model olacağına inanıyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.